Producenci
Promocje
Przepływowy podgrzewacz wody Admirał 7,5 kW
Przepływowy podgrzewacz wody Admirał 7,5 kW
950,00 zł 775,00 zł 772,36 zł 630,08 zł
szt.
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 18  kW  / 400 V
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 18 kW / 400 V
1 605,83 zł 1 290,00 zł 1 305,55 zł 1 048,78 zł
szt.
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 15 kW  / 400 V
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 15 kW / 400 V
1 432,66 zł 1 160,80 zł 1 164,76 zł 943,74 zł
szt.
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 21  kW  / 400 V
Przepływowy podgrzewacz wody ELTERM ADMIRAŁ 21 kW / 400 V
1 721,29 zł 1 362,00 zł 1 399,42 zł 1 107,32 zł
szt.
Szacunkowe koszty ogrzewania kotłem elektrycznym 0

Rok 2016

Koszty ogrzewania domu kotłem elektrycznym zależą od wielu czynników, najbardziej jednak od samego obiektu ogrzewanego. Dlatego też do zobrazowania szacunkowych wyliczeń, w poniższej tabeli wykorzystano parametr EUco – określa on roczną ilość energii na potrzeby ogrzewania (ewentualnie chłodzenia), wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej, uwzględniając wszystkie straty oraz zyski ciepła. Jest on obliczany dla standardowych warunków klimatycznych i standardowych warunków użytkowania. Dla ułatwienia wprowadzono 5 podstawowych charkterystyk budynków, przybliżone obliczenia na zasadzie proporcji można oczywiście wykonać podstawiając własne dane.

 

Ceny prądu wyliczono wykorzystując kalkulator na stronie (Rok 2016 )Urzędu Regulacji Energetyki dla dwóch taryf: G11 (stała stawka dzienna, średnia ogólnopolska) oraz G12 (podział na niższe i wyższe stawki w ciągu dnia – obliczenia dla średniej ważonej przy 80% zużycia z wykorzystaniem niższej stawki – realne dane przy odpowiednim zaprogramowaniu kotła). Dla taryfy G12 przyjęto średnią wartości oferowaną przez najwieksze firm w branży – co istotne, należy mieć swiadomość, iż zmieniając sprzedawcę energii poniższe koszty można znacząco obniżyć, zwłaszcza przy wysokim zużyciu prądu.

czytaj całość »
CZYSTE POWIETRZE 0
CZYSTE POWIETRZE

PROGRAM PRIORYTETOWY „CZYSTE POWIETRZE”Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

 

„Czyste powietrze” to kompleksowy program, skierowany do osób fizycznych, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Realizacja programu: lata 2018-202

czytaj całość »
Jaką drukarkę 3D wybrać? Oczekiwania a rzeczywistość i wydajność  0

Jaką drukarkę 3D wybrać? Oczekiwania a rzeczywistość i wydajność 

Rynek drukarek 3D jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi nowych technologii. Co chwila słychać o niesamowitych, nowych zastosowaniach dla wydruków 3D. Począwszy od niekonwencjonalnych domów, skończywszy na medycznych wydrukach 3D. Nie da się ukryć, że jest to niekwestionowany przełom w technice. Czy jednak wszystkie drukarki 3D są takie same. Jaka drukarka 3D najlepiej sprawdzi się do naszych potrzeb?

czytaj całość »
Ile kosztuje piec gazowy i jak wybrać właściwy? 0

Ile kosztuje piec gazowy i jak wybrać właściwy?

Piece gazowe stają się coraz bardziej popularnymi formami ogrzewania domów oraz ciepłej wody użytkowej. Kotły gazowe są bardzo funkcjonalne oraz efektywne w działaniu, jednocześnie są dość proste w obsłudze.

czytaj całość »
Jaki bojler wybrać do domu? 0

Jaki bojler wybrać do domu?

W większości domów jednorodzinnym potrzebny jest bojler, który będzie podgrzewał wodę niezbędną, by wziąć kąpiel czy umyć naczynia. Istnieje wiele rodzajów tych urządzeń.  Duża ilość sprzedawanych zasobników ciepłej wody pozwala na dopasowanie różnych typów bojlerów do różnych źródeł ciepła, które stosowane są w domu. Dlatego w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule: jaki bojler wybrać do domu?

czytaj całość »
Praktyczne zastosowanie kamer termowizyjnych i ich zalety 0

Praktyczne zastosowanie kamer termowizyjnych i ich zalety

Czym właściwie jest termowizja? To technologia, która pozwala obrazować emisję cieplną przedmiotów i organizmów żywych w paśmie temperatur codziennych. Zasada działania termowizji jest podobna do działania cyfrowej kamery. Różnica polega na tym, że matryca termowizora przechwytuje pasmo elektromagnetyczne średniej podczerwieni i rejestruje pasmo energii cieplnej. Energię cieplną wytwarza praktycznie każda cząstka. Termowizor rejestruje tą energię i przetwarza ją na obraz zrozumiały dla człowieka. Na rynku obecne są kamery termowizyjne. W tym artykule przedstawimy, jakie są ich zalety i jakie może być zastosowanie kamer termowizyjnych.

czytaj całość »
Bojler z wężownicą – zastosowanie, opinie, ceny, najlepsze produkty 0
Bojler z wężownicą – zastosowanie, opinie, ceny, najlepsze produkty

Bojler z wężownicą ma szerokie zastosowanie, jeżeli chodzi o ogrzewanie wody. Wężownica do bojlera to doskonałe rozwiązanie, ponieważ urządzenie może współpracować wówczas z niemal każdą instalacją, jeżeli chodzi o centralne ogrzewanie. Co najważniejsze, podgrzaną wodę będzie można dostarczać nawet do… kilku miejsc! Jakie są opinie na temat bojlerów z wężownicą oraz które są najczęściej kupowane?

czytaj całość »
Wyłącznik silnikowy – termik. 0

Wyłącznik silnikowy

Aplikacje, w których stosujemy rozrusznik silnikowy bądź rozrusznik to np.:

– mieszadła

– przenośniki ślimakowe

– wentylatory

– pompy

– kruszarki

I wszędzie tam, gdzie nie musimy regulować prędkości obrotowej silnika.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl